W czym pić czarną herbatę?

thumbnail

O ile zieloną herbatę powinno parzyć się w specjalnych warunkach, tzn. w żeliwnym dzbanku, który będzie utrzymywał odpowiednią temperaturę (choć niewykluczony jest również inny sposób), o tyle czarną herbatę można parzyć w różnych innych naczyniach, które są dostępne na rynku.

Dziś wraz z Wami chcemy zgłębić ten temat, ponieważ zdajemy sobie sprawę z faktu, że wiele osób uwielbia herbatę, a tak naprawdę nie ma pojęcia jak i w czym ją parzyć. Zachęcamy zatem do lektury, ponieważ w dzisiejszym artykule przedstawimy asortyment, dzięki któremu parzenie pysznego, aromatycznego naparu nie będzie już stanowiło żadnego problemu.

Czajniczek z filiżanką, dzbanek szklany albo ceramiczny, z podgrzewaczem lub bez – to tylko niektóre propozycje

Coraz częściej w restauracjach, kiedy prosimy o filiżankę herbaty, dostajemy ją w specjalnym naczyniu. Jest to czajniczek z filiżanką, gdzie czajniczek znajduje się w górnej części, zaś filiżanka w dolnej. Zestaw ten pozwala na idealne zaparzanie herbaty i spożycie jej w pięknej ceramice, która do siebie pasuje. Jeśli podoba Wam się takie rozwiązanie, z powodzeniem możecie wprowadzić je do swojego domu. W takim dzbanku, w zależności od pojemności, mieści się od jednej do dwóch filiżanek pysznego naparu.

Jeżeli zależy nam na większej ilości herbaty, którą chcemy poczęstować naszych znajomych czy bliskich, możemy napar przygotować w większym, ceramicznym lub szklanym dzbanku. Te na rynku można spotkać ze specjalnymi zaparzaczami w środku, dzięki czemu można pokusić się o zaparzenie dobrej, liściastej herbaty, która będzie miała zupełnie inny smak i aromat, niż powszechnie używana herbata z torebki.

Back To Top