W czym upiec muffiny?

thumbnail

Muffiny to jedne z najczęściej pieczonych obecnie ciastek. Nie ma się czemu dziwić – są nie tylko smaczniejsze, ale również zdrowsze od tradycyjnych babeczek, które najczęściej zdobi się ciężkostrawnymi kremami, czekoladą, czy innymi pysznościami. Nic zatem dziwnego, że wiele osób poszukuje narzędzi, które pozwolą im w szybki sposób i bez zbędnych problemów przygotować te pyszne babeczki. Jednym z nich jest z pewnością forma na muffiny, którą można dostać w każdym sklepie z wyposażeniem kuchni. Czy jednak tylko specjalne foremki do muffinek sprawdzą się w tym przypadku? Okazuje się, że choć jest to najwygodniejsze rozwiązanie, na rynku istnieją jeszcze inne, które są chętnie wykorzystywane przez gospodynie domowe. Jesteście ciekawi jakie? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Usztywniane papilotki też dają radę

Jeśli nie macie w kuchni miejsca na kolejną formę do ciasta lub muffinki pieczenie bardzo rzadko, nie potrzebujecie specjalnej formy do ich przygotowania. Na rynku bowiem istnieją specjalne usztywniane papilotki, w których bez problemu przygotujecie te pyszne ciastka. W tym wypadku żadna dodatkowa forma nie jest potrzebna, wystarczy tradycyjna blaszka, która dołączona jest do każdego piekarnika. To na niej należy ustawić napełnione papilotki.

Szukając odpowiednich papilotek, można pokusić się o zakup takich ze specjalnym stelażem, który pozwala utrzymać ciastko w ryzach lub w złotym i srebrnym kolorze – te z kolei nie potrzebują dodatkowego natłuszczania. Jak zatem widać – możliwości jest wiele. Trzeba jedynie zastanowić się nad tym, które będzie dla Was odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top