Co powoduje, że panie domu decydują się na zakup form silikonowych?

thumbnail

Przyglądając się rynkowi, nie ulega wątpliwości, że silikon powoli go opanowuje. Materace, na których śpimy, rozmaite maty, a teraz jeszcze foremki do muffinek i innych wypieków – to tylko niektóre przykłady rzeczy, które można znaleźć w domu przeciętnego Kowalskiego. Przyglądając się bliżej materiałowi, z którego wykonano te wszystkie rzeczy, w sumie nie ma się czemu dziwić. Zastanawiasz się dlaczego tak piszemy? Po zapoznaniu się z poniższym tekstem, z pewnością będziesz wiedział, co takiego ma w sobie silikon, a w szczególności foremki silikonowe, że chętnie kupujemy je do swojego domu.

Elastyczny, odporny na uszkodzenia – to tylko niektóre cechy silikonu

Stając przed wyborem – kupić blaszaną formę, czy wybrać tę wykonaną z silikonu, jeszcze do niedawna namawialibyśmy Was do kupna tej pierwszej. Jest bowiem sprawdzonym produktem, którego używały nasze babcie i mamy. Dlaczego zatem Wy również nie mielibyście go używać. Dziś jednak nie będziemy Was do niej przekonywać. Dziś chcielibyśmy, abyście postawili na foremki silikonowe, które mają mnóstwo zalet. Jedną z nich z pewnością jest ich elastyczność, dzięki czemu nie ma problemu z ich przechowywaniem. Co więcej – dzięki tej właściwości można swobodnie wyginać formę, doprowadzając do tego, że upieczone ciasto swobodnie z niej wyjdzie.

A jeśli o wyjmowanie ciasta z piekarnika chodzi – forma silikonowa bardzo szybko stygnie. Oznacza to, że bez problemu, już po około 2 minutach można swobodnie jej dotykać.

Są to tylko niektóre cechy, które powinniście wziąć pod uwagę zastanawiając się, czy wybrać formę silikonową, czy blaszaną. My wybralibyśmy tę pierwszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top