Na co zwrócić uwagę kupując silikonową formę? – część I

thumbnail

Nie da się ukryć, że odkąd foremki silikonowe pojawiły się na rynku, krążą wokół nich mity, mające na celu wyeliminowanie ich popularności. Mając to na uwadze, chcemy dziś zastanowić się wspólnie z Wami, na które elementy zwrócić uwagę, aby nabyć dobrą jakością formę na muffiny, która będzie bezpieczna dla zdrowia. Jak możecie się spodziewać, wystarczy zastosować się do określonych reguł, a wybór formy silikonowej nie tylko nie będzie trudny, ale także pozwoli Wam nabyć w pełni bezpieczny produkt, z korzystania którego będziecie cieszyć się przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę kupując formę wykonaną z silikonu?

Czołowi producenci dokładają wszelkich starań, aby foremki silikonowe, które mają w swojej ofercie były w pełni bezpieczne dla użytkowników. Niemniej jednak, nawet im mogą zdarzać się wpadki, dlatego też warto zastosować się do kilku reguł, które pozwolą wybrać idealny produkt.

Pierwszą sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest z pewnością jakość silikonu. Każdy producent powinien jasno określić, z jakich materiałów została wykonana forma. Tutaj można wykonać kilka czynności. Przede wszystkim sprawdźcie elastyczność formy. Ta, choć tę cechę ma wpisaną w innowacyjność, nie powinna być zbyt elastyczna. Jeśli silikon jest bardzo miękki, może okazać się, że zacznie się topić (jeśli będziemy piec) lub kruszyć (jeśli będziemy mrozić) przy zmianie temperatury.

Jeśli o jakości silikonu mowa, zwróćcie również uwagę na kolor i zapach surowca. Jeśli ten jest niezwykle jasny, a do tego forma pachnie bardzo intensywnie, należy mieć sie na baczności. Może to oznaczać, że do produkcji formy użyto wadliwego surowca, który nie powinien mieć kontaktu z żywnością.

Powyższe zalecenia to dopiero początek. Kolejne kwestie, na które musicie zwrócić uwagę zostaną poruszone w następnym wpisie, który już niedługo. Jeśli zainteresował Was ten temat, zachęcamy do lektury kolejnego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top